VIDEO | Gol superb marcat de atacantul crescut la Dortmund şi Schalke, în partida Poli Iaşi - Gloria Buzău

Liga 2

Viktor Angelov (29 de ani) a marcat un gol superb pentru Gloria Buzău, vineri, în partida pe care echipa sa a disputat-o împotriva celor de la Poli Iaşi, în deplasare, în etapa a 2-a a play-off-ului din Liga 2.

În minutul 47, Viktor Angelov a primit o pasă de la un coleg, la limita ofsaidului, l-a văzut pe portarul ieşenilor, conaţionalul Risto Jankov ieşit, aşa că a băgat piciorul sub minge şi a trimis un lob superb, care s-a oprit doar în plasă.

• Scorul a devenit 1-1. Ieşenii deschiseseră scorul în minutul 31, prin Cătălin Hlistei.

Cine este Viktor Angelov?

Viktor Angelov s-a transferat la Gloria Buzău în această iarnă. Fotbalistul şi-a făcut junioratul la două dintre cele mai puternice cluburi din Germania: Borussia Dortmund şi Schalke 04, dar fără a debuta pentru acestea la seniori.

De-a lungul timpului, a mai evoluat pentru Rabotnicki, Metalurg Skopje, Ujpest, Siroko Brijeg, Akademija Pandev şi FC Voluntari.

• În acest sezon, Angelov a adunat cinci meciuri pentru Gloria Buzău, în care a marcat două goluri şi a oferit o pasă decisivă.

Afla mai multe despre: gloria buzaupoli iasiviktor angelov