VIDEO | Gol superb marcat de Dragoş Nedelcu, în poarta lui Horaţiu Moldovan! Când bifase ultima reuşită în Superligă

Fotbal

Dragoş Nedelcu (26 de ani) a marcat un gol superb, sâmbătă seară, în partida pe care echipa sa, Farul Constanţa, a disputat-o împotriva celor de la Rapid, în Giuleşti, într-o partidă din etapa a 2-a din play-off-ul Superligii.

În minutul 76 al meciului, Dragoş Nedelcu a primit o pasă în marginea careului, a driblat din scurt un adversar, apoi a trimis un exterior perfect la colţul lung, fără nicio speranţă pentru Horaţiu Moldovan.

• După reuşita lui Nedelcu, scorul a redevenit egal, 1-1. Funsho deschisese scorul în minutul 55.

Pentru Dragoş Nedelcu a fost al şaptelea gol marcat în Superligă, în cele 167 de meciuri bifate pe prima scenă a fotbalului românesc.

Ultima dată când Dragoş Nedelcu a marcat în Superligă s-a întâmplat pe 3 martie 2022, într-o partidă de campionat în care Farul Constanţa se impunea, acasă, contra celor de la FC Botoşani, scor 2-0.

Dragoş Nedelcu mai are două goluri marcate pentru Viitorul Constanţa, două goluri pentru FCSB, iar cu reuşita din meciul cu Rapid - trei pentru Farul Constanţa.

• 600.000 de euro este cota de piaţă a lui Dragoş Nedelcu, conform transfermarkt.de.

Afla mai multe despre: dragos nedelcufarulrapidmoldovan