VIDEO | Gol validat după ce mingea a depăşit suprafaţa de joc în partida U Cluj-Concordia Chiajna, scor 4-0

Liga 2

Universitatea Cluj şi Concordia Chiajna a fost meciul care a încheiat etapa cu numărul 17 din Liga 2.

Ardelenii nu avut milă de adversari şi au început partida tare. Tescan a dechis scorul în minutul 9, iar Fernandes a marcat cu capul un gol frumos după o fază fixă. În minutul 57, achipa din Cluj a mai marcat o dată, dar golul a fost validat neregulamentar.

Boiciuc a trecut uşor de Palmeş şi a pasat în careu către Romario Pires, care a introdus mingea. Totuşi, pe reluări a fost vizibil cum mingea a părăsit suprafaţa de joc, chiar înainte să fie pasată în faţa porţii. Pănă la finalul meciului, U Cluj a marcat o dată, după ce Haită a transformat o lovitură de la 11 metri în minutul 68.

În clasament, U Cluj este pe locul 3, cu 36 de puncte, iar Concordia pe 4, cu 32 de puncte. Lider este Petrolul, cu 45 de puncte, iar pe 2 este FC Hermannstadt, cu 38 de puncte.

Afla mai multe despre: liga 2-chiajna-u cluj