VIDEO | Golul lui Scuffet? Portarul a luat mingea printre picioare la reuşita cu care FC Botoşani a dat lovitura în prelungiri

CFR Cluj

Golul primit de CFR Cluj în prelungirile meciului cu FC Botoşani, 1-1 în deplasare, i se poate imputa lui Simone Scuffet (26 de ani).

CFR Cluj şi FC Botoşani au remizat, scor 1-1, cu un gol marcat în prelungiri de Andrei Dragu, la o fază la care reuşita i se poate imputa lui Scuffet.

Deşi a deschis scorul în minutul 28 al partidei din deplasare cu FC Botoşani, prin Lovro Cvek, CFR Cluj a plecat doar cu un punct de pe teren. După ce a deschis scorul, echipa lui Dan Petrescu a preferat să facă un joc de aşteptare şi să se "betoneze" în apărare.

Lovitura a venit în prelungirile partidei. Andrei Dragu a dat gol printre picioarele lui Simone Scuffet, în minutul 90+1, după ce a primit o pasă bună în interiorul careului. Reuşita îi poate fi imputată lui Scuffet, care a luat mingea printre picioare şi a "contribuit" decisiv la gol pentru că a deviat puţin mingea spre poartă.

Afla mai multe despre: simone scuffetcfr clujvideofazafc botosanisuperliga