VIDEO | GOOOL Ianis Hagi! Românul, decisiv în partida din Cupa Ligii. Rangers a făcut spectacol

Ianis Hagi a fost titular în partida din Cupa Ligii Scoţiei dintre Rangers şi Dunfermline.

Românul a reuşit să marcheze în minutul 20, al treilea gol al echipei sale. Hagi a reluat cu capul după o centrare excelentă. Totodată, Ianis Hagi a oferit şi o pasă de gol.

Rangers deschisese scorul prin John Lundstram în minutul 3 şi l-a majorat, 15 minute mai târziu prin Wright. Roofe a reuşit o dublă, iar Rangers s-a impus la final cu scorul de 5-0.

Steven Gerrard a trimis în teren următorul 11: McLaughlin - Patterson, Goldson, Simpson, Bassey - Kamara, Lundstram, Aribo - Hagi, Roofe, Wright.

Nu este prima reuşită a românului în actuala stagiune. Ianis Hagi a înscris un gol spectaculos pentru Glasgow Rangers în prima etapă cu Livingston FC, meci câştigat cu scorul 3-0.