VIDEO | Hagi, supărat! Dialog scurt cu Mutu, la finalul meciului Rapid - Farul 1-1. "Briliantul" a rămas zâmbind

Rapid

Derby-ul Ligii 1, având în vedere locurile din clasament, Rapid - Farul s-a terminat 1-1. La finalul partidei, "Regele" Hagi şi Adrian Mutu au avut un dialog scurt, surprins de cei de la Rapid TV.

Gică Hagi (56 de ani) şi Adrian Mutu (42 de ani) s-au îmbrăţisat la finalul meciului Rapid - Farul 1-1, dar "Regele" a avut un mesaj scurt pentru "Briliant".

Rapid şi Farul au încheiat la egalitate derby-ul Ligii 1, având în vedere poziţiile din clasament. 1-1 a fost pe Giuleşti, iar la finalul meciului Hagi şi Mutu, naş şi fin, s-au îmbrăţisat. "Regele', aflat încă în tensiunea meciului, i-a transmis un mesaj scurt "Briliantului".

Cunoscut pentru faptul că nu-i place atunci când nu câştigă, Hagi i-a transmis lui Mutu că Farul trebuia să aibă 3-0 la pauză în Giuleşti, dacă elevii săi nu ratau ocaziile.

"În prima repriză trebuia să fie 3-0! 3-0 în prima repriză" a "tunat" Gică Hagi, după meci. Mutu nu i-a dat replică, a ridicat din umeri şi a rămas pe loc zâmbind, în timp ce Hagi s-a îndreptat spre vestiare.

Ce a spus Gică Hagi după Rapid - Farul 1-1

”Felicitări Rapidului. În a doua repriză, au făcut un meci foarte bun, ne-au dominat. Prima parte a fost mai echilibrată, am avut şi noi ocaziile noastre.

Nu am mai avut prospeţime în repriza a doua. Cred că trebuiau date mai multe faulturi, atacanţii noştri au suferit nişte faulturi, arbitrii puteau fi mai atenţi.

Rapidul a jucat bine şi noi nu am fost la fel de agresivi, nu am mai făcut aceeaşi presiune. Am fost prea statici, nu am avut dinamică, am cedat terenul.

În prima repriză, putea să fie 3-0 pentru noi, am avut ocazii clare, clare. Grameni a zis că nu mai poate şi când un jucător îţi arată că nu mai poate, normal că-l schimbi”, a declarat Gică Hagi.

Afla mai multe despre: gica hagiadrian muturapidfarulvideo