VIDEO | Hamburg, egal dramatic la debutul în noul sezon din liga a doua germană! Penalty cu VAR, în minutul 90+8

Hamburg pornea ca favorită în meciul cu Darmstadt, la debutul celor două în noul sezon de 2.Bundesliga. Deşi a dominat la toate capitolele, Hamburg a scos doar o remiză în faţa a 50.000 de fani.

Oaspeţii au reuşit să deschidă scorul prin Skarke, în startul reprizei secunde. Într-un final tensionat, Hamburg a primit penalty în minutul 98, după consultarea sistemului VAR, introdus în 2.Bundesliga din acest sezon. Hunt a reuşit să marcheze, iar Hamburg - Darmstadt s-a terminat 1-1.

Afla mai multe despre: hamburgdarmstadt,