VIDEO | Hat-trickul lui Foden din meciul Brentford - City 1-3 aruncă în aer lupta la titlul din Premier League!

Manchester City

Manchester City a câştigat în deplasare cu Brentford şi a aruncat în aer lupta pentru titlu în Premier League. Haaland a revenit, dar omul cu hattrickul a fost altul.

Lupta pentru titlu în Premier League s-a încins şi mai tare. City a fost condusă de Brentford, dar a plecat la Manchester cu toate punctele. Maupay i-a dat gol şi lui Ederson, după ce marcase şi în ultimele două etape.

Pasa a venit de la Flekken, primul portar care a reuşit un assist în acest sezon. Foden a fost eroul lui Guardiola. Mijlocaşul a egalat înaintea pauzei. De Bruyne şi Haaland l-au servit excelent în repriza a doua, iar Foden a reuşit al treilea hattrick din carieră.

City a câştigat cu 3-1 şi a venit la două puncte în spatele liderului Liverpool. "Cetăţenii" au şi un meci mai puţin disputat.

Afla mai multe despre: manchester citypremier leaguevictorievideo