VIDEO | Hermannstadt - U Cluj 1-1. ”Şepcile” smulg un punct în minutul 90+7! Daniel Popa, gol de pus în ramă

Hermannstadt​

Hermannstadt şi Universitatea Cluj au remizat (1-1) într-un meci din etapa a treia din play-out-ul Superligii.

VIDEO Hermannstadt - U Cluj 1-1 (min 30 Ianis Stoica, min 90+7 Daniel Popa)

• Antrenor Ioan Ovidiu Sabău

Min 90+9. Meciul s-a terminat, scor 1-1.

Min 90+7. GOOOOOOOOOOOOL ”U”! Servit excelent de Nistor, Daniel Popa îl execută pe Căbuz cu o reluare spectaculoasă,

Min 53. Ocazie uriaşă pentru ”U”! Popa trimite în bară, cu toată poarta goală în faţă, după o incursiune a lui Silaghi.

Min 50. Ocazie mare pentru Hermannstadt! Butean trimite o centrare cu boltă, iar balonul loveşte stâlpul din dreapta lui Gertmonas.

Min 46: A început repriza secundă!

Min 45: Pauză!

Min 39: Cartonaş galben pentru Nistor.

Min 33: Ocazie enormă pentru U Cluj. Roguljic loveşte bara cu un şut puternic!

Min 30: GOOOOOOOOOOOOOL FC Hermannstadt. Ianis Stoica a deschis scorul împotriva fostei echipe.

Min 10: Cartonaş galben pentru Gabi Iancu.

Min 1: A început partida!

Cele două formaţii s-au mai întâlnit în principala competiţie internă de cinci ori, de patru ori s-au impus vizitatorii din această rundă, iar o partidă s-a terminat la egalitate.

• La ”centru” va fi Marcel Bîrsan, alături de asistenţii Radu Adrian Ghinguleac şi Imre-Laszlo Bucsi.

Confruntarea dintre FC Hermannstadt şi ”U” Cluj contează pentru a treia etapă din play-out-ul Superligii României.

În clasament, ”U” Cluj ocupă locul opt cu 25 de puncte, în timp ce, FC Hermannstadt se situează pe locul 10 cu 23 de puncte.

Afla mai multe despre: hermannstadtu clujplay-out