VIDEO Horaţiu Moldovan, super paradă în partida Rapid - FC Argeş! Ce reacţie a avut după meci

Rapid

Horaţiu Moldovan a ieşit în evidenţă în meciul Rapid - FC Argeş, scor 2-1, prin intervenţii excepţionale.

Horaţiu Moldovan a a avut două intervenţii incredibile în faţa lui Bertrand în minutul 23 al partidei Rapid - FC Argeş, scor 2-1.

”Ne bucurăm că am obţinut cele 3 puncte, deocamdată nu ne uităm la clasament, o luăm meci cu meci. Au avut o ocazie mare la 0-0, fotbalul se răzbună şi după 20 minute am marcat. În Giuleşti când primeşti gol, e infern, parcă îţi cade cerul în cap.

Ştiam că Toni are calitate, avea nevoie de această descătuşare şi sperăm să o ţinem pe această linie şi să ne ajute la fiecare meci.

(n.r. despre duelul din etapa viitoare) Cred că suntem pregătiţi din prima etapă, am jucat doar derby-uri şi în seara asta a fost un derby, Argeş o echipă de tradiţe, jucăm şi cu Petrolul, e mai frumoasă Liga I”, a declarat Horaţiu Moldovan după meci.

Rapid - FC Argeş 2-1, în Superligă

Rapid a învins, sâmbătă seară, pe teren propriu, cu scorul de 2-1 (1-0), echipa FC Argeş, într-un meci din etapa a patra a Superligii.

Golurile învingătorilor au fost marcate de Sefer, în minutele 45 şi 64. Pentru oaspeţi a înscris Kait, în minutul 90+2, în propria poartă.

În minutul 79, de la rapidişti a fost eliminat Grigore.

Rapid: H. Moldovan – Morais, Săpunaru, Dr. Grigore, Fl. Ştefan – Kait, Crepulja, Al. Ioniţă (Papeau ’60) – Sefer (Pănoiu ’88), Dugandzic, V. Costache (Ciobanu ’60, Iacob ’82)).  Antrenor: Adrian Mutu.

FC Argeş: Straton – Tofan, Turda, M. Constantin, Vianna – Meza Colli (Covaci ’90), Njike (Alceus ’60) – Jakolis (Celestine ’77), Calcan (Donisa ’77), Bertrand (Garita ’60) – Işfan. Antrenor: Andrei Prepeliţă.

Cartonaşe galbene: Ştefan ’23 / Tofan ’34, Prepeliţă ‘89

Arbitri: Ionuţ Coza – Mircea Mihail Grigoriu, Ferencz Tunyogi – Andrei Moroiţă

Arbitri VAR: Radu Petrescu, Mircea Orbuleţ

Observator: Adrian Comănescu

Afla mai multe despre: horatiu moldovanrapid