VIDEO | I-a chemat de la duşuri! Imagini uluitoare la meciul Sevilla - Granada, cu arbitrul Bengoetxea în prim-plan. Ce s-a întâmplat

La Liga

Arbitrul De Burgos Bengoetxea a oferit imagini uluitoare la meciul Sevilla - Granada 2-1, din campionatul Spaniei.

Sevilla a primit, pe teren propriu, vizita Granadei şi a reuşit să câştige cu 2-1, dar arbitrul Bengoetxea a oferit un moment de nedumerire. A arătat patru minute de prelungire, dar a fluierat finalul meciului în minutul 90+3 şi şapte secunde. Dându-şi seama că a "tăiat" un minut din timpul adiţional, luat o decizie uluitoare.

A rechemat jucătorii de la cabinele stadionului "Ramon Sanchez-Pizjuan" şi i-a pus să mai joace şi restul secundelor până la finalul partidei.

FC Sevilla a câştigat cu 2-1 împotraiva Granadei, în etapa a 32-a din campionatul Spaniei, după golurile marcate de Rakitic (16-pen) şi Ocampos (53), respectiv Soldado (90-pen).

Afla mai multe despre: sevillade burgos bengoetxeaarbitruvideo