VIDEO | I-a revenit pofta de gol. Gabi Enache, prima reuşită după aproape doi ani

Gabriel Enache a marcat, miercuri, primul său gol de la transferul la Partizan Belgrad. Fostul jucător de la Astra şi FCSB a marcat în remiza din deplasare cu Cukaricki, scor 1-1, din etapa a 14-a a campionatului Serbiei.

Gabi Enache a deschis scorul pentru Partizan după numai 4 minute. Reuşita nu a fost însă cu noroc pentru echipa sa, care a plecat cu un singur punct de pe terenul lui Cukaricki. Gazdele au egalat în minutul 82. Enache nu a prins finalul meciului în teren. A fost schimbat în minutul 85 cu Nikolic.

În urma acestei remize, Partizan a acumulat 27 de puncte, cu care se situează pe locul 3 în clasament. Lider este Steaua Roşie Belgrad, cu 40 de puncte, iar pe locul secund stă Radnicki Nis, cu 31 de puncte.

Pentru Gabi Enache a fost prima reuşită în tricoul lui Partizan, în 10 meciuri. Nu mai marcase într-un meci oficial din februarie 2017, pe când îmbrăca încă tricoul celor de la FCSB.

Afla mai multe despre: gabriel enachepartizan belgradgolserbiafotbal internationalstranieri