VIDEO Ianis Hagi a marcat pentru Rangers în meciul cu Hamilton. Românul, printre cei mai buni de pe teren

Ianis Hagi a fost titular, a marcat un gol şi a avut o prestaţie foarte bună în partida Hamilton - Rangers, 0-2.

Internaţionalul român a deschis scorul în minutul 16, când a profitat de o eroare în defensiva adversă. Câteva minute mai târziu, Hagi putea marca şi al doilea gol al echipei sale.

A făcut-o Tavernier în minutul 20, şi a dus scorul la 2-0 pentru Rangers, liderul campionatului scoţian în acest moment.

Rangers are 16 puncte din şase meciuri şi nu a primit încă gol în actuala stagiune. Hibernian este a doua în clasament cu 13 puncte. Celtic are doar 7 puncte, dar şi trei meciuri mai puţin disputate.

În runda viitoare, Rangers primeşte pe Ibrox Park vizita celor de la Dundee United.

LIVE Hamilton - Rangers 0-2 (Ianis Hagi 16, Tavernier 20)

Echipele de start

• Hamilton: Fulton - Hodson, Odofin, Want, McMann - Martin, Callachan, Mimnaugh, Trafford - Ogboe, Winter
  • Rangers: McLaughlin - Tavernier, Goldson, Helander, Barisic - Jack, Davis - Hagi, Barker, Kent - Roofe

Min 80. Hamilton a rămas în inferioritate numerică după eliminarea lui McCann

Min 23. Ianis Hagi aproape de al doilea gol. Portarul Fulton intervine salvator!

Min 20. Al doilea gol pentru Rangers! Marchează Tavernier pentru oaspeţi!

Min 16. GOOOOL IANIS HAGI!!! Prima reuşită pentru internaţionalul român!

Cu 13 puncte din primele cinci runde, Rangers este lider în Scoţia şi dă piept sâmbătă, de la ora 19:30 cu Hamilton.

Ianis Hagi va juca titular în banda dreaptă! Internaţionalul român a jucat în toate meciurile disputate de Rangers până acum în noul campionat.

www.telekomsport.ro te ţine la curent cu desfăşurarea evenimentelor din partida dintre Hamilton şi Rangers FC.

Afla mai multe despre: ianis hagi