VIDEO | Ianis Hagi nu se dezminte! Ce a încercat să facă, la ultimul meci în tricoul lui Alaves

La Liga

Alaves a remizat în ultimul meci al sezonului din La Liga, scor 1-1, în deplasare, contra lui Las Palmas.

Ianis Hagi a fost în premieră integralist în acest sezon de LaLiga pentru Alaves şi a avut o prestaţie solidă. SofaScore l-a notat pe Hagi cu 7 pentru evoluţia din jocul cu Alaves.

În minutul 37, Ianis Hagi a primit cartonaşul galben, la scorul de 0-0, la scurt timp după ce Giuliano Simeone a ratat un penalty pentru Alaves.

VIDEO | Ianis Hagi a încercat să dea golul anului în Spania

În minutele de prelungire, mijlocaşul român a încercat să înscrie un gol din propria jumătate, însă mingea a trecut pe lângă poarta gazdelor.

Pentru Ianis Hagi a fost ultimul meci în tricoul lui Alaves. Acesta va urma să se întoarcă la Rangers, echipă ce a ratat titlul şi Cupa în Scoţia în detrimentul marei rivale Celtic.

în acest sezon, Ianis Hagi a bifat 22 de partide în campionat, fără să marcheze vreun gol. Singurele sale reuşite, două la număr, au venit în Cupa Regelui.

Afla mai multe despre: alavesianis hagi