VIDEO | Imagini superbe! Cum s-a auzit ”Deşteaptă-te române”, cântat din pieptul a peste 40.000 de suporteri tricolori

Echipa națională

România are şanse uriaşe să se califice după 24 de ani în fazele eliminatorii ale unui EURO.

Tricolorii lui Edi Iordănescu se vor califica matematic în optimi, în cazul în care nu vor pierde partida cu Slovacia. Chiar şi cu o înfrângere, România are şanse să meargă mai departe, în cazul în care un eventual eşec nedorit va fi la limită.

La Frankfurt, peste 40.000 de suporteri români au cântat într-un cor ”Deşteaptă-te române” şi au continua să fie mai vocali decât slovacii, chiar şi după ce adversarii noştri au deschis scorul în minutul 25, prin Duda.

La pauză, România - Slovacia este 1-1, după golul egaizator marcat de Răzvan Marin.

Afla mai multe despre: româniaslovacia