VIDEO Incident şocant. Un suporter al lui Dinamo a aruncat cu un scaun spre tuşier

Dinamo București

Partida Dinamo - FC Botoşani, din etapa cu numărul 11 a SuperLigii s-a terminat

Scene incredibile. Suporterii lui Dinamo au comis-o şi au aruncat cu scaune

Dinamo a dominat prima parte a meciului cu FC Botoşani, iar Selmani a deschis scorul în minutul 28, după o ieşire hazardată a portarului Eduard Pap. Cătălin Cîrjan a avut un gol anulat pentru henţ, în minutul 45+2, dar alb-roşii au reuşit să îşi mărească avantajul în minutul 70, Politic profitând de o nouă greşeală a lui Pap.

Oaspeţii au revenit în joc prin golul nou intratului Fulop, din minutul 76, şi au egalat la un penalti dictat de Sorin Vădana după un fault comis de Golubovic în suprafaţa de pedeapsă.

A transformat Eduard Florescu, în minutul 85 şi până la final Raul Opruţ a primit al doilea cartonaş galben, fiind eliminat, în minutul 90+6. Repriza secundă a fost prelungită cu 13 minute, iar FC Botoşani a obţinut al doilea egal stagional. Moldovenii sunt pe locul 15, cu 8 puncte, în timp ce Dinamo se află pe 3, cu 17 puncte.

Fanii dinamovişti au aruncat cu scaune la adresa tuşierului, după ce FC Botoşani a fost aproape de a întoarce scorul pe Arcul de Triumf.

Dinamo a condus cu 2-0, dar moldovenii au revenit în joc după golurile lui Fulop şi Florescu, din penalty.

Echipele care au evoluat:

• DINAMO: Golubovic – Sivis (C. Costin 64), Patriche, Licsandru, R. Opruţ - Gnahore – G. Milanov (Caragea 86), P. Olsen, C. Cîrjan (I. Mărginean 56), A. Soro (A. Bani 64) – Selmani (Politic 46). ANTRENOR: Zeljko Kopic
  • FC BOTOŞANI: E. Pap – Adams, Sadiku, G. Miron, M. Pavlovic (Matricardi 89) – Mouaddib (Ed. Florescu 66), Aldair Ferreira, Francisco Junior, Pănoiu (Bodişteanu 66) - E. Lopez (Kaprof 73), Ongenda (Fulop 73). ANTRENOR: Liviu Ciobotariu

Afla mai multe despre: dinamofani dinamobotoşani