VIDEO | Incredibil! Răzvan Marin s-a salvat de la retrogradare în prelungiri. Dramatism la cote maxime în Italia

Serie A

Empoli a învins-o pe AS Roma în prelungiri, scor 2-1, iar toscanii au evitat retrogradarea.

Pe Carlo Castellani, Empoli a deschis scorul în minutul 12 prin Matteo Cancellieri. Echipa lui Daniele De Rossi a restabilit egalitatea chiar înainte de pauză prin Houssem Aouar.

Toscanii au luat cu asalt poarta lui Svilar în repriza a doua, deoarece doar un succes i-ar fi adus peste linia roşie. Ambele echipe s-au întrecut în ocazii în repriza a doua, însă Empoli a dat lovitura în al treilea minut de prelungire prin M'Baye Niang, care l-a executat pe Svilar cu un şut la colţul scurt.

Răzvan Marin a fost unul dintre cei mai activi jucători din tabăra lui Empoli. Mijlocaşul român a lovit transversala în minutul 69 şi a văzut un cartonaş galben în minutul 81.

Pentru român a fost ultimul meci în tricoul lui Empoli. Acesta se va întoarce la Cagliari.

Frosinone a fost învinsă de Udinese, scor 0-1, şi a retrogradat în Serie B, alături de Sassuolo şi Salernitana.

Afla mai multe despre: serie aempolirăzvan marin