VIDEO | Înfrângere la scor pentru România U19, în Danemarca, înaintea duelului la seniori

Înaintea jocului reprezentativelor mari ale Danemarcei şi României, pe stadionul Osterbro, lângă „Parken”, a avut loc duelul selecţionatelor U19 ale celor două ţări. Danezii s-au impus cu 5-1.

Pentru tricolori a marcat Moruţan, în minutul 46. La pauză, scorul a fost 3-0 pentru Danemarca.

Cele două selecţionate s-au mai întâlnit şi pe 5 octombrie, atunci când danezii s-au impus cu 1-0.

România: 1. Costache - 2. Boboc, 6. Băluţă, 3. Dima, 4. Neciu - 16. Vidrăşan, 7. Dragomir-cpt. - 18. Moruţan, 10. Măţan, 11. Micovschi - 9. Sîntean

Rezerve: 12. Vlad - 8. L. Gheorghe, 14. Hamed, 15. Podină, 19. Moldoveanu, 21. Chindriş

Afla mai multe despre: romania u19danemarca u19infrangeremorutan