VIDEO | Inter - Juventus 1-0! Nerrazurii s-au impus după un autogol al oaspeţilor. Toate rezultatele zilei în Serie A

Serie A

Inter Milano a întâlnit-o pe Juventus Torino, într-un duel din etapa a 23-a din Serie A.

Inter - Juventus a fost transmis ÎN DIRECT pe Orange Sport 1, dar şi în format LIVE VIDEO pe site-ul orangesport.ro.

Inter - Juventus 1-0

Final: Inter - Juventus 1-0

Min 57: Ocazie uriaşă Inter! Calhanoglu trimite mingea în bară.

Pauză: Inter - Juventus 1-0

Min 37: GOOOOOL Inter! Gatti înscrie în proprie poartă!

Min 18: Ocazie pentru Inter! Dimarco trece pe lângă deschiderea scorului.

• Inter - Juventus 1-0

Atalanta şi-a consolidat locul patru în Serie A după succesul incontestabil din meciul cu Lazio. Elevii lui Gasperini au tranşat meciul încă din prima repriză. Pasalic a deschis scorul cu o execuţie acrobatică.

Bergamascii au primit apoi penalty, iar De Ketelaere l-a executat perfect. Belgianul a realizat dubla la capătul unei acţiuni pe cont propriu. Lazio a marcat în cele din urmă golul de onoare. Immobile a înscris şi el din penalty.

Verona a fost la 20 de minute distanţă de primul succes pe terenul lui Napoli după 41 de ani. După 70 de minute fără gol, oaspeţii au marcat primii. Coppola l-a învins pe Gollini cu o lovitură de cap.

Napoli s-a aruncat în atac şi a egalat repede. Ngonge, venit în această vară de la Verona, a înscris în poarta fostei sale echipe.Când meciul se apropia de final, Kvaratshkhelia a dat lovitura. A declanşat nebunia pe Stadio Diego Armando Maradona cu o execuţie în vinclu.

Cu acest succes, Napoli s-a apropiat de top patru în Serie A. Verona a rămas pe loc retrogradabil.

Înaintea acestui duel, Inter era lider, cu 54 de puncte, în timp ce Juventus se afla pe locul 2, cu 53 de puncte, dar şi cu un meci mai mult disputat faţă de rivalii din Milano.

Derby d'Italia îşi va consuma, duminică, cel de-al 251-lea episod. În acest moment, Juventus Torino are 112 victorii, Inter ”doar” 76, iar 33 de meciuri s-au terminat la egalitate. Golaveraj: 353-307, în favoarea lui Juventus Torino.

• Scorul partidelor directe dintre Inzaghi şi Allegri, din Derby d'Italia: 4-2

La gazde, Cuadrado nu va putea fi utilizat. La Juve, Chiesa nu e refăcut complet după problemele musculare avute şi are şanse mari să înceapă duelul de pe banca de rezerve.

• De asemenea, Moise Kean nu este disponibil pentru torinezi, după ce atacantul a picat vizita medicală alături de Atletico Madrid.

Afla mai multe despre: inter - juventusorange sportlive video