VIDEO | Irina Begu va lupta cu o fostă campioană de la Wimbledon pentru un loc în sferturi la Sankt Petersburg

Tenis

Petra Kvitova, locul 29 WTA, s-a calificat în optimile de finală ale turneului de la Sankt Petersburg, fază în care o va întâlni pe Irina Begu. Kvitova a trecut în runda inaugurală de favorita numărul 7, Elena Vesnina, locul 21 WTA.

Câştigătoare la Wimbledon în 2011 şi în 2014, Kvitova s-a impus cu scorul de 6-2, 6-0, într-o oră şi opt minute.

Irina Begu, locul 37 WTA, şi Petra Kvitova au mai fost adversare de două ori, în 2015, la Madrid şi la Roland Garros, ambele partide fiind căştigate de sportiva din Cehia.

Afla mai multe despre: cehiapetra kvitovawimbledonirina begu