VIDEO | Istvan Kovacs, arbitraj impecabil în semifinala Champions League! Cum a lăsat avantaj la golul lui Manchester City

Istvan Kovacs a fost delegat la centrul partidei din semifinalele Champions League, ManChester City-Real Madrid.

A fost pentru prima dată în carieră când Kovacs a condus o semifinală a unei competiţii continentale de club, iar arbitrul român s-a ridicat la nivelul standardelor. Partida a început în forţă, iar Manchester City avea un avantaj de două goluri după doar 11 minute.

Benzema a redus din diferenţă în minutul 33, iar la pauză englezii au condus cu 2-1. Foden a marcat la câteva minute după pauză, la doar 2 minute Vinicius a avut o acţiune superbă, iar brazilianul a finalizat şi a marcat pentru 3-2.

În minutul 74, Istvan Kovacs a văzut jocul perfect şi a ştiut când să nu fluiere. Arbitrul român nu a fluierat un fault asupra lui Zinchenko, iar portughezul Bernando Silva a preluat mingea, a intrat în careu şi l-a surprins pe Courtois.

În minutul 82, Benzema a făcut dubla din penalty, cu execuţie superbă şi a făcut ca scorul să fie 4-3.

Afla mai multe despre: real madrid-manchester city