VIDEO | Juventus, victorie la limită cu Salernitana! Napoli, înfrângere dură cu Torino! Rezultatele zilei din Serie A

Serie A

Juventus a obţinut o victorie foarte muncită împotriva celor de la Salernitana, în timp ce Napoli a fost învinsă clar de Torino.

VIDEO | Juventus, victorie cu emoţii la Salernitana

Juventus a câştigat cu mari emoţii la codaşa Salernitana.

La doar câteva zile distanţă de la meciul direct din Cupă, când trupa lui Allegri a umilit-o pe Salernitana, 6 la 1, a urmat şi duelul din campionat. Lucrurile au stat cu totul altfel. Gazdele au avut prima ocazie a meciului, prin Sambia. Replica Bătrânei Doamne a venit repede. McKennie i-a testat reflexele lui Benoit Costil.

Salernitana a marcat prima: Maggiore l-a învins pe Szczesny cu un şut imparabil.

Acelaşi Maggiore s-a transformat în demon în repriza secundă: a luat roşu şi i-a îngreunat misiunea echipei sale.

În superioritate, Juventus a întors rezultatul: mai întâi, a egalat prin Iling Junior.

Salernitana putea prelua din nou conducerea, dar Szczesny a salvat-o pe Juve la şutul lui Bradaric. Golul victoriei a venit în prelungiri. Vlahovic i-a adus trei puncte lui Juve, care e la două lungimi de liderul Inter. Bătrâna Doamnă nu a mai pierdut din luna septembrie a anului trecut.

Napoli, probleme mari cu Torino

Campioana Napoli e în pragul colapsului. A ajuns la a patra înfrângere în ultimele cinci partide de campionat.

Torino a deschis scorul înaintea pauzei, prin Sanabria.

Transferat în această iarnă de la Salernitana, Mazzochi a luat roşu la doar cinci minute de la debutul în tricoul napoletanilor. În superioritate numerică, Torino s-a dezlănţuit. Vlasic a făcut 2-0 cu o super execuţie.

Buongiorno s-a înălţat peste Juan Jesus şi a stabilit scorul final: Torino - Napoli 3-0

Lazio, al treilea succes consecutiv în Serie A

Lazio a bifat al treilea succes consecutiv în campionat după ce s-a impus cu 2-1 în deplasarea de la Udine. Pellegrini a marcat cu o execuţie inteligentă din lovitură liberă. Wallace a egalat, dar ultimul cuvânt l-a avut tot Lazio. Vecino a făcut 2 la 1.

Afla mai multe despre: juventusnapoliserie a