VIDEO | Lazio, înfrângere clară la ultimul meci înaintea turului cu CFR Cluj. Pe ce loc a ajuns în Serie A

Serie A

Gruparea italiană Lazio Roma, viitoarea adversară a echipei CFR Cluj în Conference League, a pierdut sâmbătă, pe teren propriu, scor 0-2, în faţa formaţiei Atalanta Bergamo, în etapa a 22-a din Serie A.

Atalanta s-a impus pe Stadio Olimpico, într-un meci în care a marcat de două ori, câte odată pe repriză. Zapaccosta a deschis scorul în minutul 23, iar Hojlund l-a majorat în minutul 65.

Lazio a căzut pe locul 6 în Serie A, cu 39 de puncte, în timp ce Atalanta a urcat pe poziţia a treia, cu 41 de puncte, la egalitate cu AC Milan şi cu AS Roma, care a făcut doar egal în deplasarea de la Lecce, scor 1-1. Ibanez a deschis scorul pentru gazde, marcând în propria poartă în minutul 7, iar Dybala a egalat din penalti, în minutul 17.

Afla mai multe despre: lazioserie a