VIDEO | Lazio - Napoli 1-2. Echipa lui Ştefan Radu a marcat prima, dar vicecampioana Italiei a revenitgalerie foto

Campionate

Napoli a câştigat cu 2-1, pe Olimpico, duelul cu Lazio. Echipa lui Ştefan Radu a marcat prima graţie reuşitei lui Immobile din minutul 25. Napoli a întors însă rezultatul după golurile înscrise de Milik şi de Insigne.

Poarta oaspeţilor a fost apărată pentru prima dată de noul goalkeeper al formaţiei Napoli, grecul Orestis Karnezis, care a evoluat sezonul trecut la Watford.

VIDEO | Lazio - Napoli 1-2 (Immobile 25'/Milik 45+2', Insigne 59')

Echipele de start:

Lazio: Strakosha - Luiz Felipe, Acerbi, Radu - Marusic, Parolo, Badelj, Milinkovic-Savic, Caceres - Luis Alberto, Immobile

Rezerve: Wallace, Bastos, Basta, Durmisi, Correa, Jordao, Murgia, Cataldi, Caicedo, A. Rossi, Guerrieri.

Napoli: Karnezis - Hysaj, R. Albiol, Koulibaly, Rui - Allan, Hamsik, Zielinski - Callejon, Milik, Insigne.
Rezerve: Chiricheş, Malcuit, Luperto, Maksimovic, Ounas, Rog, Ruiz, Diawara, Verdi, Mertens, Marfella.

Final de meci! Debut cu stângul pentru Lazio în noul sezon şi o seară tristă pentru fanii de pe Olimpico. Ştefan Radu a ţinut însă să salute galeria la final şi a fost ultimul jucător al lui Lazio care a părăsit terenul.

Min. 90+3 - Final de meci. Napoli se impune cu 2-1.

Min 59: GOOOL Napoli! Execuţie superbă a lui Insigne.

PAUZĂ pe Olimpico! La meci sunt nume importante din istoria fotbalului italian şi nu numai Roberto Mancini şi Andrei Shevchenko, printre vedetele prezente la meci. Primul a vrut să afle de la reporterul Telekom Sport ce mai face Cristian Chivu.

Min. 45+2: GOOOL Lazio! Milik reuşeşte, în cele din urmă, să aducă egalarea pentru oaspeţi. fix înainte de pauză. Atacantul polonez a fost scăpat din marcaj chiar de către Ştefan Radu.

Min. 41: Arkadiusz Milik a reuşise să înscrie pentru Napoli, dar golul este anulat pentru un fault al lui Koulibaly asupra lui Ştefan Radu. Momente complicate pentru fundaşul român, care a avut nevoie de îngrijri medicale, dar a putut continua partida.

Min. 25: GOOOOOL Lazio! Immobile deschide scorul

Min. 1: A început meciul.

UPDATE: Vulturul Olimpia, simbolul lui Lazio, este pregătit şi el pentru un nou sezon de Serie A

UPDATE: Ştefan Radu este titular, în timp ce Vlad Chiricheş ia, pentru moment, loc pe banca de rezerve. Mai jos, încă o dovadă a iubirii pe care fanii lui Lazio i-o poartă lui Ştefan Radu.

UPDATE | Jucătorii lui Lazio au ieşit la încălzire, în uralele publicului de pe Stadio Olimpico.

Afla mai multe despre: lazionapoliradu