VIDEO | Le-au ascuns mingea! Dani Carvajal şi Casemiro UMILIŢI de Neres şi Tadic. Ajax face spectacol pe Bernabeu

20 de minute incredibile pe Santiago Bernabeu. Ajax a dat de pământ cu Real Madrid şi a întors în primele minute rezultatul din tur. Neres şi Tadic şi-au umilit adversarii

David Neres, brazilianul în vârstă de 22 de ani a reuşit un super dribling în faţa lui Daniel Carvajal, considerat unul dintre cei mai buni fundaşi laterali dreapta din lume. A fost o fază petrecută înainte ca Ajax să dea cu adevărat lovitura pe Bernabeu.

Ziyech a deschis scorul în minutul 7, apoi acelaşi David Neres a punctat pentru 2-0 după 20 de minute scurse din partida de pe Santiago Bernabeu. Faza golului doi marcat de Ajax a pornit însă de la un dribling fenomenal, în stil Zinedine Zidane, a lui Dusan Tadici. Momentul magic, mai jos.

Afla mai multe despre: david neresreal madridajax