VIDEO | Leverkusen a scăpat victoria cu Leipzig printre degete, dar a dat cel mai frumos gol al partidei. Răsturnare spectaculoasă de scor

Bundesliga

Meci spectaculos în runda cu numărul 28 din Bundesliga. Nu mai puţin de şase goluri s-au înscris în duelul dintre Bayer Leverkusen şi RB Leipzig, iar două dintre ele sunt cu adevărat speciale.

Gazdele au deschis scorul şi chiar dacă au fost egalate, au încheiat repriza în avantaj. Al doilea gol al lui Havertz din meci a fost şi cel mai frumos, neamţul reuşind să imprime un efect deosebit balonului.

Din păcate pentru Leverkusen, Leipzig a întors scorul după pauză. A egalat Werner, iar adversarul româniei din preliminariile pentru Euro 2020, suedezul Forsberg a făcut 3-2. Scorul final a fost stabilit de Cunha, care a marcat printr-o scăriţă, după ce s-a distrat cu apărarea adversă.

În urma acestui rezultat, Leipzig este pe locul 3, cu 55 de puncte, iar Leverkusen este pe 8, cu 42 de puncte.

Afla mai multe despre: rb leipzigleverkusenbundesliga