VIDEO | Lionel Messi, de neoprit şi în MLS! Superstarul argentinian a înscris din nou pentru Inter Miami

Lionel Messi

Lionel Messi a făcut spectacol şi în MLS, deşi a început ca rezervă duelul dintre Inter Miami şi New York RB.

Lionel Messi a marcat din nou sâmbătă, iar Inter Miami a învins cu 2-0 pe New York Red Bulls, în prima victorie în campionat a clubului din Florida de la jumătatea lunii mai.

Ultima victorie a lui Miami în MLS a fost obţinută pe 14 mai, în faţa lui New England Revolution, urmată de o lungă perioadă de 11 meciuri fără victorie, cu opt înfrângeri şi trei remize.

Messi a marcat deja 11 goluri în nouă meciuri pentru Miami, iar sâmbătă a marcat în minutul 89.

Celălalt gol al echipei patronate de Inter Miami a fost reuşit de Gomez, în minutul 37.

Afla mai multe despre: lionel messiinter miamimls