VIDEO | Liverpool, revenire de senzaţie cu Wolves! „Cormoranii” au fost conduşi, dar au întors spectaculos meciul

Premier League

Liverpool a învins sâmbătă, în deplasare, formaţia Wolverhampton, scor 3-1, după ce a întors rezultatul de la 0-1.

În deschiderea etapei a cincea din Premier League, Wolverhampton a condus cu 1-0 în meciul de pe Molineux Stadium. Hwang Hee-Chan a deschis scorul în minutul 7, apoi Cunha a ratat desprinderea în minutul 34.

Partea secundă a meciului a aparţinut elevilor lui Jurgen Klopp. Cormoranii au egalat în minutul 55, când Gakpo a înscris din pasa lui Salah. În minutul 70, acelaşi alah i-a pasat lui Darwin Nunez care a rămas singur cu portarul, dar nu a reuşit să îl învingă. Liverpool a preluat conducerea în minutul 85, prin Robertson, care a înscris după o pasă a lui Mohamed Salah. Tabela a fost închisă de autogolul lui Hugo Bueno, care a deviat în plasă un şut al lui Elliott.

FC Liverpool a învins cu 3-1 şi este pe primul loc în clasament, cu 13 puncte. Wolverhampton ocupă poziţia a 15-a, cu doar trei puncte.

Afla mai multe despre: premier leagueliverpoolwolves