VIDEO | Ludogoreţ s-a calificat în grupele Europa League. Claudiu Keşeru a marcat în meciul cu Maribor

UEFA Europa League

Ludogoreţ Razgrad, echipa pentru care evoluează Claudiu Keşeru, Cosmin Moţi şi Dragoş Grigore, s-a calificat, joi, în grupele Europa League, după ce a remizat în deplasare contra campioanei Sloveniei, Maribor, scor 2-2.

În meciul disputat în Bulgaria, scorul a fost 0-0.

Internaţionalul român Claudiu Keşeru, care a jucat până în minutul 79, a dus scorul la 2-0 (VIDEO), în minutul 26, din lovitură de 11 metri. Primul gol al meciului a fost înscris de Marcelinho, în minutul 17.

Tavares (65) şi Vancas (72) au înscris pentru campioana Sloveniei.

Fundaşul Cosmin Moţi a fost integralist, în timp ce Dragoş Grigore a intrat pe teren în minutul 90+1. Alexandru Creţu a fost integralist la sloveni.

Afla mai multe despre: keseru