VIDEO | Manchester United - Chelsea e finala Cupei Angliei din acest sezon! Londonezii s-au impus fără emoţii în faţa lui Southampton

În direct la Telekom Sport 2, Chelsea a câştigat cu 2-0 semifinala de Cupa Angliei cu Southampton, calificându-se astfel în finala competiţiei, acolo unde se va duela cu Manchester United. "Diavolii" au trecut de Tottenham.

După o primă repriză extrem de modestă, Chelse a început perfect partea secundă, iar Giroud a marcat un gol magnific în minutul 46. Conte a fost inspirat în minutul 80, când l-a înlocuit pe atacantul francez cu Alvaro Morata. Acesta a marcat în minutul 82 şi a adus calificarea londonezilor.

CHELSEA - SOUTHAMPTON 2-0 (Giroud 46, Morata 82)

Min. 90+5 - Final de meci pe Wembley!

Min. 82 - GOOOOL CHELSEA!  La nici două minute de la intrarea sa pe teren, Morata o califică pe Chelsea în marea finală

Min. 80 - Giroud, omul meciului, este înlocuit de Morata

Min. 46 - GOOOOL CHELSEA! Giroud înscrie un gol superb

Min. 46 - A început repriza a doua

Min. 45+1 - Finalul primei reprize

Min. 37 - Ne apropiem de finalul primei reprize, iar Chelsea n-a şutat pe poartă până în acest moment

Min. 10 - Start echilibrat de meci. Southampton rezistă bine, cel puţin deocamdată