VIDEO | Marseille a reuşit una dintre cele mai clare victorii din istoria clubului. Cu ce scor a învins în Cupa Franţei

Campionate

Olympique Marseille nu le-a dat nicio şansă celor de la Bourg-en-Bresse, în optimile Cupei Franţei. O.M. a reuşit victoria sezonului, după ce a înscris de nu mai puţin de 9 ori. Ocampos şi Mitroglou au reuşit câte un hat-trick.

Jucătorii lui Rudi Garcia n-au avut milă de Bourg-en-Bresse, echipă care ocupă locul 18 - din 20 - în liga a doua a Franţei. Marseille s-a impus cu 9-0, una dintre cele mai mari victorii din istoria clubului. Până la acest meci, cea mai clar succes pentru OM data din 1948, când a câştigat cu 10-1 în faţa celor de la Chambery, tot în Cupa Franţei, dar în turul 5.

Cu Bourg-en-Bresse, tabela arăta 4-0 încă din minutul 20, iar scorul la pauză a fost 5-0. Au marcat Luiz Gustavo (9), Payer (12), Ocampos (16, 48, 71) şi Mitroglou (20, 40, 81) şi N'Jie (pen. 89).

Afla mai multe despre: marseillecupa franteibourg-en-bresse