VIDEO | Mateiu, umplut de sânge de un adversar, după un cot în gură! Ambulanţa, chemată pe teren

Accidentare urâtă a lui Alexandru Mateiu (32 de ani), fotbalistul U Craiova, care a primit un cot în gură de la un adversar.

Ambulanţa şi-a făcut apariţia pe teren în meciul U Craiova - Gaz Metan pentru a-i acorda îngrijiri medicale lui Alexandru Mateiu, fotbalistul oltenilor, după ce acesta a primit un cot în gură din partea lui Diogo Izata. Izata a fost eliminat după ce în primă fază a văzut doar "galben", asta după ce arbitrul Iulian Dima a observat că Mateiu sângerează.

Accidentarea lui Mateiu a venit în minutul 88 al partidei de pe "Ion Oblemenco".

Medicii de pe ambulanţă i-au acordat îngrijiri medicale lui Mateiu, direct pe gazon, timp de 2-3 minute, apoi acestea şi-a revenit.

Afla mai multe despre: alexandru mateiuaccidentareu craiova