VIDEO | Meci nebun între Sevilla şi Valencia, cu goluri, penalty, eliminări, 15 minute de prelungiri şi cu Sampaoli furios pe margine. Getafe - Bilbao 2-2. Rezultatele din LaLiga

Rezultatele zilei din LaLiga.

Sevilla - Valencia 1-1

A fost meci nebun la Sevilla, cu goluri, penalty, eliminări şi 15 minute de prelungiri. Valencia a deschis scorul în minutul şase. Cavani a marcat din nou şi are deja mai multe goluri decat tot sezonul trecut la Manchester United.

Sevilla a plecat în cursa de urmărire, dar cele două bare nu au făcut decât să îl enerveze pe Sampaoli. Andaluzii au egalat în final, când Lamela a marcat simplu.

Prelungirile au fost nebune. Kluivert a scăpat pe contraatac, Papu Gomez l-a faultat şi a luat roşu, dar VAR-ul a decis să anuleze eliminarea şi să dea penalty Valenciei. A bătut căpitanul Gaya şi a ratat.

Sevilla - Valencia s-a terminat 1-1. Sampaoli este neînvins de când i-a luat locul lui Lopetegui.

Getafe - Bilbao 2-2

Bilbao a condus-o de două ori pe Getafe la Madrid, dar a plecat doar cu un punct de pe Colosseum. Inaki Williams a deschis scorul încă din startul partidei. Alena a reuşit să egaleze pentru prima dată pentru Getafe. În repriza a doua, scenariul s-a repetat. Raul Garcia i-a readus pe basci în avantaj. Munir a stabilit scorul final, cu prima sa reuşită în tricoul madrilenilor.

Afla mai multe despre: sevilla ucrainalaligarezultate spania