VIDEO | Moment incredibil la Roland Garros. O tânără s-a legat de fileu chiar în timpul partidei Ruud - Cilic! Ce mesaj a dorit să transmită

Tenis

Norvegianul Casper Ruud, locul 8 ATP şi favorit 8, s-a calificat, vineri, în finala turneului de la Roland Garros, trecând în semifinale de croatul Marin Cilici, cap de serie 20, scor 3-6, 6-4, 6-2, 6-2.

Meciul a durat două ore şi 55 de minute. În timpul partidei, o femeie a întrerupt meciul, după ce a intrat pe teren şi s-a legat de fileu. Meciul a fost întrerupt până când agenţii de securitate au reuşit să o evacueze.

Tănăra care a invadat terenul purta un tricou pe care scria: ”Mai avem la dispoziţie 1.028 de zile”. Cel mai probabil, mesajul făcea referire la încălzirea globală. După câteva minute de pauză, partida a fost reluată.

Tot vineri, spaniolul Rafael Nadal, locul 5 ATP şi favorit 5, s-a calificat în finală după ce adversarul său din semifinale, germanul Alexander Zverev, cap de serie 3, a abandonat.

Afla mai multe despre: tenis-ronald garros-ruud