VIDEO | Momente emoţionante în tribune la FCSB - Petrolul. "Gender Reveal" original pe Arena Naţională: "I-am pregătit deja tricoul"

Meciul câştigat de FCSB, scor 1-0, în faţa Petrolului, duminică, a fost unul cu totul special pentru un fericit cuplu.

În pauza meciului de pe Arena Naţională, doi tineri au profitat de moment şi au organizat rapid un "Gender Reveal" original. Tatăl a şutat într-o minge din care a ieşit un fum albastru, semn că viitorul copil al cuplului va fi băiat.

"O surpriză foarte frumoasă, îi mulţumesc soţiei mele pentru cel mai frumos cadou pe care mi l-a făcut în viaţa asta. Îi mulţumesc echipei FCSB pentru că ne-a dat oportunitatea de a face acest eveniment aici pe stadion, mă simt ca acasă pe acest stadion. Sperăm să fim din nou aici peste vreo 16 ani, să fie el cel mai tânăr debutant, i-am pregătit deja şi tricoul, iar de la vârsta de patru ani îl vom da deja la fotbal" , a declarat fericitul tată.

FCSB - Petrolul 1-0

FCSB a învins-o, duminică seara, pe teren propriu, scor 1-0, pe Petrolul Ploieşti, într-un meci din etapa a 29-a a Superligii.

Pe Arena Naţională, Dawa a trimis peste poarta ploieştenilor, în minutul 22, la un corner executat de Florinel Coman. Zima a avut intervenţia meciului în minutul 45, la lovitura liberă a lui Coman, iar la cornerul care a urmat, liderul din Superliga a trimis din nou în bară, prin Alhassan.

Roş-albaştrii au făcut trei schimbări la pauză şi imediat după reluare au înscris. Florinel Coman a trimis în faţa porţii şi balonul a intrat în plasă, lovit de Luis Phelipe şi deviat de Ţicu.

• FCSB: Târnovanu - Antwi, Ngezana, Dawa, Radunovic – Alhassan (Lixandru 46), Şut, Oct. Popescu (Radaslavescu 46; Pandele 57) – Al. Băluţă (V. Creţu 84), Miculescu (Luis Phelipe 46), Fl. Coman. ANTRENOR: Elias Charalambous
  • PETROLUL: Zima - Meijers, Garutti, Huja, Ţicu – Hanca (Işfan 57), Seto (Diomande 77), Jair (Jyry 71) - M. Bratu (D. Radu 57), Berisha (Irobiso 71), Grozav. ANTRENOR: Florin Pîrvu

Afla mai multe despre: petrolulfcsb