VIDEO | Moroiţă a oprit subit meciul Dinamo - Oţelul, s-a dus la VAR şi a dictat penalty pentru echipa lui Dorinel Munteanu. Faza care i-a scăpat

Dinamo București

Centralul Andrei Moroiţă a avut o decizie importantă de luat, în prima repriză a partidei Dinamo - Oţelul. În minutul 15, arbitrul a dictat penalty pentru moldoveni, pentru o fază la care a avut nevoie de VAR.

Arbitrul a fost chemat să dea penalty pentru Oţelul, la un minut după faza petrecută în careul lui Dinamo

Dinamo a început perfect meciul cu Oţelul, de pe Stadionul Arcul de Triumf. În minutul 3, Politic a fost la capătul unei faze superbe de atac, când "câinii" au surprins cu o fază rapidă defensiva organizată de Dorinel Munteanu.

Avantajul gazdelor a durat doar până în minutul 17, atunci când Alexandru Pop a egalat dintr-o lovitură de pedeapsă.

Centralul Andrei Moroiţă n-a observat o fază petrecută în careul lui Golubovic, după o lovitură liberă, în minutul 13:30. Jocul a continuat, iar un minut mai târziu centralul a întrerupt partida pentru a se duce la monitorul VAR.

După ce a văzut cum Lovric, de la Oţelul, a fost tras în careul lui Dinamo de Velkovski, arbitrul a dictat penalty.

Cum arată brigada de arbitri delegată la Dinamo - Oţelul

• Arbitri: Andrei Moroiţă - Andrei Constantinescu, Valentin Ionel Dumitru - Claudiu Marcu
  • Camera VAR: Cătălin Popa, Valentin Avram
  • Observatori: Irina Mîrţ, Eduard Alexandru.

Afla mai multe despre: penalty dinamo oteluldinamo otelulandrei moroitadorinel munteanu