VIDEO | Moruţan, surprins şi el de propria execuţie de la golul cu UTA: "E prima dată când marchez aşa în Liga I"

FCSB s-a impus cu 1-0 în deplasarea de la UTA, graţie golului marcat de Olimpiu Moruţan. După victoria de la Arad, pentru roş-albaştri urmează meciul de vineri cu ocupanta locului doi din Liga I, CFR Cluj.

"Mă bucur că am marcat cu capul. Cred că doar la juniori am mai înscris cu capul. Ăsta e primul gol în prima ligă cu capul. Am avut foarte multe ocazii, trebuia să marcăm golul doi, ca să stăm liniştiţi. Aţi văzut, pe final puteau să ne egaleze, noi cu un om în plus.

Trebuie să fim mai atenţi şi când avem ocazii să marcăm. Important e în seara asta că am câştigat. Urmează meciul cu CFR, acum contează orice punct. Noi ne dorim să facem un meci foarte bun cu CFR şi să scoatem maximum" , a spus Olimpiu Moruţan.

UTA - FCSB 0-1

FCSB a învins-o, sâmbătă seară, în deplasare, cu scorul de 1-0, pe UTA, într-un meci din etapa a XXVII-a a Ligii I. Golul a fost marcat de Moruţan, în minutul 40.

Gazdele au rămas în inferioritate numerică în minutul 43, când a fost eliminat Damian Isac după ce a primit  al doilea cartonaş galben.

În minutul 70, antrenorul gazdelor, Laszlo Balint, a primit cartonaş galben.

UTA: Balauru – Peteleu (Tomozei ’65), Erico, F. Ilie, Shliakov – Antal (Albu ’46), Isac, Vorobjovas (Voinea ’86), D. Rusu (Miculescu ’65) – Roger – Hora (Petre ’69). Antrenor: Laszlo Balint

FCSB: Vlad – Creţu, I. Cristea, Miron, Radunovic – Vînă (Istrate ’46), Ov. Popescu, Olaru – Moruţan, Fl. Tănase, Coman. Antrenor: Anton Petrea

Cartonaşe galbene: Isac ’29, ’43, Antal ’39, Hora ’49, Albu ’68, Vorobjovas ’74 / Radunovic ‘39

Cartonaş roşu: Isac ‘43

Afla mai multe despre: morutan