VIDEO | Napoli a continuat să facă spectacol şi a învins cu 4-0! Inter - Sampdoria 3-0, Juventus s-a chinuit cu o nou-promovată. Rezumatele zilei din Serie A

Serie A

Rezumatele zilei din Serie A.

Napoli - Sassuolo 4-0

Napoli a făcut show şi cu Sassuolo. A ajuns la o serie de 13 victorii în campionat şi Champions League. Osimhen a dat trei goluri şi e pe primul loc în clasamentul golgeterilor din Italia. Kvaratskhelia a înscris şi el, iar Napoli şi-a consolidat poziţia de lider.

Lecce - Juventus 0-1

În lipsa lui Vlahovic, Juventus s-a chinuit cu nou-promovata Lecce. Doi puşti i-au salvat pe bianconeri. Iling i-a pasat lui Fagioli pentru golul etapei in Serie A. Hjumland putea salva un punct pentru Lecce, dar a lovit bara.

Inter - Sampdoria 3-0

Inter a învins Sampdoria la scor de neprezentare. De Vrij si Barella au rezolvat meciul încă din prima repriză. Correa a ridicat tribunele in picioare cu reusita din minutul 72. Pentru prima dată în acest sezon, vicecampioana a legat patru victorii la rând în campionat.

Afla mai multe despre: rezultate serie anapoliinterjuventus