VIDEO | Napoli-Feyenoord 3-1 | Tripleta minune a italienilor a făcut iar spectacol. Chiricheş a fost rezervăgalerie foto

Napoli a câştigat fără probleme în faţa olandezilor de la Napoli, scor 3-1.

Pentru italieni, diferenţa a fost făcută de tripleta din atac Insigne-Mertens-Callejon.

Italienii au condus cu 1-0 la pauză, după golul lui Insigne. Mertens a punctat în minutul 49, iar italienii au avut noroc când  Toornstra a ratat un penalty care îi putea readuce în joc pe oaspeţi.

Callejon a dus scorul la 3-0 (70) , iar în prelungiri, Amrabat a stabilit scorul final.

În clasamentul grupei F, Napoli are doar 3 puncte, la fel şi Şahtior. Manchester City conduce grupa cu 6 puncte, iar Feyenoord n-are niciunul.

Afla mai multe despre: napolifeyenoord