VIDEO | Nebunie totală la Torino! Buffon scoate senzaţional în faţa lui Kane. Higuain ratează incredibil un penalty

Pe lângă cele trei goluri, prima repriză a meciului dintre Juventus şi Tottenham a mai avut două faze absolut senzaţionale.

În minutul 26, Buffon a avut o intervenţie fantastică la lovitura de cap a lui Harry Kane. Portarul lui Juve a reuşit să respingă mingea trimisă de vârful lui Tottenham din doar câţiva metri.

În finalul primei reprize, Juventus putea să ducă scorul la 3-1, dar Higuain a ratat incredibil o lovitură de la 11 metri. Atacantul torinezilor a tras tare, pe centru, iar mingea s-a dus direct în bara transversală. Lloris îi ghicise intenţia şi rămăsese neclintit.

Afla mai multe despre: juventustottenhampenaltyratarehiguainkanebuffon