VIDEO | Nervi întinşi la maximum, la CFR - U Craiova 1948. Oltenii au fost la un pas să iasă de pe teren

Jucătorii lui U Craiova 1948 au vrut să iasă de pe teren, în minutul 112 al meciului cu CFR Cluj.

Iritaţi la culme de deciziile luate de Iuate de Istvan Kovacs, oaspeţii au fost la un pas să abandoneze partida, la scorul de 1-0 pentru gazde. Membrii staff-ului echipei antrenate de Nicolo Napoli le-au făcut semn jucătorilor să vină la marginea terenului, dar partida a continuat. Centralul meciului a eliminat doi jucători din tabăra oltenilor, pe Bauza în minutul 68 şi pe Huyghebaert în primul minut de prelungire al primei reprize de timp suplimentar.

CFR s-a impus cu 1-0, graţie reuşitei semnate de Kolinger în minutul 97.

VIDEO cu momentul în care jucătorii lui Nicolo Napoli voiau să părăsească terenul

Afla mai multe despre: fc u craiovacfr cluj