VIDEO | Nici n-a privit poarta! Andrei Ciobanu a marcat un SUPER GOL în partida cu Sepsi

Farul Constanța

Andrei Ciobanu (21 de ani) a marcat un gol senzaţional în partida Sepsi - Viitorul Constanţa.

Andrei Ciobanu, în vârstă de 21 de ani, ar putea fi următorul produs "de export" al celor de la Viitorul.

În minutul 47, Andrei Ciobanu a marcat al doilea său gol în acest campionat. A făcut-o printr-o execuţie de toată frumuseţea, fără ca portarul Fejer să poată interveni. Şutul senzaţional al mijlocaşului central de la Viitorul s-a oprit direct în vinclul porţii gazdelor.

Internaţionalul de tineret este cotat la 800.000 de euro şi a fost crescut de Academia Hagi. Reuşita senzaţională a lui Ciobanu nu este deloc întâmplătoare. În partida cu FC Hermannstadt, internaţionalul de tineret a reuşit de asemenea un super gol.

• ”Am început prima repriză mai greu, nu am avut deloc ocazii, în a doua repriză am început să jucăm mai bine, să pasăm mai bine şi au venit şi golurile. Pe final cred că nu au mai fost aşa de concentraţi şi am luat gol la ultima fază” - Andrei Ciobanu, după Sepsi - Viitorul 2-2

Afla mai multe despre: andrei ciobanu