VIDEO | Nicolae Stanciu, o nouă pasă de gol pentru Wuhan Three Towns! Echipa românului este în continuare lider

Nicolae Stanciu a reuşit o nouă pasă de gol în tricoul lui Wuhan Three Towns.

Echipa lui Nicolae Stanciu, Wuhan Three Towns a remizat cu Shandong Luneng, scor 1-1. Golurile au fost marcate de Marcao în minutul 19 şi Wu Xinghan în minutul '45+1.

Marcao a marcat din pasa lui Nicolae Stanciu, care a ajuns la 11 assist-uri în actualul sezon din Chinese Super League, iar brazilianul Marcao la 24 de goluri în tot atâtea meciuri.

Echipa românului este lider în clasament, cu 69 de puncte.

Nicolae Stanciu a jucat pentru Slavia Praga între 2019-2022, cu 25 de goluri marcate şi 28 de pase decisive în 111 meciuri. De asemenea, românul a cucerit două campionate în Cehia cu Slavia Praga, în 2020 şi 2021.

Datorită acestei reuşite, Nicolae Stanciu a ajuns la 9 goluri şi 11 pase decisive în campionatul Chinei. Formaţia sa, Wuhan Three Towns, este pe primul loc în clasament, cu 68 de puncte şi 5 etape până la finalul stagiunii.