VIDEO | Olimpiu Moruţan este în mare formă! Fotbalistul a marcat în partida contra celor de Cagliari

Echipa italiană Pisa a încheiat sâmbătă la egalitate, în deplasare, cu echipa Cagliari, prin golul marcat de jucătorul român Olimpiu Moruţan.

Pisa a scos un egal la Cagliari, după ce a condus din minutul 50 cu 1-0, după golul reuşit de Olimpiu Moruţan. Gazdele au egalat prin Lapadula, în minutul 67.

La oaspeţi, Adrian Rus a fost integralist, Moruţan a fost înlocuit în minutul 73, iar Marius Marin a ieşit de pe teren în minutul 72.

Olimpiu Moruţan a marcat şi în meciul trecut două goluri pentrj echipa lui. În partida de sâmbătă, mijlocaşul a speculat o greşeală în apărarea adversă şi nu l-a iertat pe portar.