VIDEO | Până aici i-a fost! Fanii n-au mai rezistat şi i-au cerut pentru prima dată demisia lui Bogdan Andone. Momente stânjenitoare la Piteşti

FC Botoşani a făcut un meci perfect pe terenul vicecampioanei FCSB şi a condus cu 2-0 încă de la pauză.

Echipa pregătită de Marius Croitoru a controlat în totalitate partida cu FCSB şi n-a avut nicio emoţie în faţa roş-albaştrilor. Meciul a început perfect, iar Andronic a deschis repede scorul. În minutul 41, Ongenda a marcat pentru 2-0 şi a stabilit scorul final.

Pe lângă cele două goluri marcate, moldovenii au ratat multe alte ocazii. Jocul dezamăgitor al celor de la FCSB a făcut ca suporterii veniţi pe stadionul din Piteşti să-i ceară demisia lui Bogdan Andone în minutul 76.

Afla mai multe despre: andonefcsbsteaua