VIDEO Paris Saint-Germain, victorie cu Angers. Mbappe a marcat golurile parizienilor

PSG

Formaţia Paris Saint-Germain a învins, vineri, în deplasare, cu scorul de 2-0, echipa Angers, în primul meci al etapei a 32-a a campionatului Franţei.

Golurile au fost marcate de Kylian Mbappe, în minutele 9 şi 26 pentru PSG, iar pentru Angers a redus din diferenţă Thioub, în minutul 87.

Sâmbătă au loc meciurile:AJ Auxerre – LOSC Lille şi RC Lens – AS Monaco.

Partidele Stade de Reims - RC Strasbourg, AC Ajaccio - Stade Brestois, FC Lorient - Toulouse FC, FC Nantes - ESTAC Troyes, OGC Nice - Clermont Foot, Montpellier Hérault SC - Stade Rennais FC şi Olympique Lyonnais - Olympique de Marseille sunt programate duminică.

Afla mai multe despre: mbappepsg