VIDEO | Petrolul - Rapid 1-0. Dezastru pentru giuleşteni. Înfrângere în Primvs Derby şi un cartonaş roşu

Petrolul

Formaţia Petrolul Ploieşti a învins, luni, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, echipa Rapid, într-un meci contând pentru etapa a treia a Superligii.

VIDEO | Petrolul - Rapid 1-0 (min 30 Berisha)

Echipele de start

• Petrolul Ploieşti: Zima - Ricardinho, Papp, Huja, Ţicu - Keita, Jyry - D. Radu, Hanca, Grozav - Berisha
  • Rezerve: Eşanu, balauru, Stanica, Tolea, M. Bratu, Botogan, Mateiu, M. Dumitriu, Rădulescu, D. Ilie, Tudorie
  • Rapid: Aioani - Braun, Blazek, P. Iacob, Ignat - Micovschi, Gojkovic, Kait, Petrila - Jambor, Burmaz
  • Rezerve: Ungureanu, C. Manea, Bădescu, Săpunaru, Borza, R. Pop, Oaidă, El Sawy, Hasani, Papeau, G. Gheorghe

Min 90+7: Final de meci. Rapidul a pierdut la Ploieşti.

Min 90+3: Petrolul a punctat, din nou, dar golul este anulat pe motiv de ofside.

Min 88: Gojkovic a luat cartonaşul roşu după un fault dur asupra lui Tommi Jyry.

Min 67: A intrat Săpunaru în repriza secundă în locul lui Blazek.

Min 46: Micovschi a fost schimbat cu Borza.

Min 46: A început repriza secundă.

Min 45+3: S-a terminat prima repriză.

Min 45: Ocazie mare pentru Rapid. Paul Iacob loveşte mingea cu capul, dar Zima are un reflex incredibil!

Min 30: GOOOOOOOOOOOOOL Petrolul. Berisha a deschis scorul.

Min 5: Ocazie mare pentru Rapid. Burmaz loveşte bara.

Min 1: A început partida!

Ce spune Neil Lennon despre Cristi Săpunaru

"Săpunaru este un profesionist, este într-o stare fizică foarte bună. Am discutat cu Cristi înaintea meciului cu CFR, vineri. Înţelege care este situaţia şi cu siguranţă va juca şi îşi va aduce contribuţia în acest sezon.

Trebuie doar să aibă răbdare. Cu siguranţă îşi va aduce contribuţia în multe meciuri din acest sezon, indiferent că va fi titular sau va intra pe parcurs. Săpunaru a jucat aici şi în amicalul de miercuri. A jucat 70 de minute şi s-a descurcat destul de bine. E important că a avut minute. Sunt şanse să-l vedem şi luni, dar nu vă voi spune echipa", a declarat Neil Lennon.

Afla mai multe despre: petrolulrapidsuperliga