VIDEO | Prea greu pentru Măgura Cisnădie. A doua înfrângere la scor în grupele Cupei EHF

Handbal

Măgura Cisnădie a jucat pe teren propriu al doilea meci din grupele Cupei EHF. Adversară a fost SG BBM BIetigheim, din Germania.

Măgura a început slab meciul şi a fost dominată încă din primele minute. Nemţoaicele s-au distanţat repede. Au condus cu 4-0, 10-6, iar prima repriză s-a încheiat cu scorul de 16-13 pentru adversare. Măgura a început în forţă repriza secundă şi s-a apropiat la un singur gol după patru minute de joc (15-16), după care a urmat o cădere. Bietigheim s-a distanţat şi s-a impus cu 20-34.

Măgura Cisnădie este pe ultimul loc în grupa A din Cupa EHF după ce a pierdut cu 18-41 meciul cu Esbjerg şi cu 20-34 partida cu Bietigheim.

Cele mai bune marcatoare:

Măgura Cisnădie: Jasna Belevic - 11goluri

Bietigheim: Antje Malestein - 8 goluri

Oltencele vor disputa următoarea partidă pe teren propriu contra norvegiencelor de la Stomaher. Partida se va juca sâmbătă, 19 ianuarie, de la ora 12:30 şi va fi TRANSMISĂ ÎN DIRECT PE TELEKOM SPORT 1.

Afla mai multe despre: handbalmagura cisnadiehandbal feminin