VIDEO Probleme la Liga 2. Poli Timişoara - Petrolul 0-3, la "masa verde". A căzut nocturna de două ori

Liga 2

Probleme la primul meci din eşalonul second. Poli Timişoara a pierdut la "masa verde" duelul cu Petrolul, scor 0-3.

Timişoara a pierdut duelul cu Petrolul, după ce a căzut nocturna de două ori pe stadionul ”Dan Păltinişanu”!

Poli Timişoara şi Petrolul au apucat să joace doar 37 de minute, pentru că nocturna a căzut de două ori, iar conform regulamentului, rezultatul va fi 0-3 "la masa verde".

Prima dată, nocturna s-a stins în minutul 8. Atunci fanii au scandat, au cântat şi au oferit un spectacol pirotehnic. De asemenea, ei şi-au aprins lanternele de la telefoane, cântând tot timpul. După trei minute de întrerupere, cele două echipe au intrat la vestiare, împreună cu brigada de arbitri.

Jocul s-a reluat după aproximativ zece minute de întrerupere.

În minutul 37, nocturna a cedat însă din nou şi echipele au plecat iar la vestiare, iar Petrolul a anunţat că potrivit regulamentului va câştiga meciul la masa verde.

Jucătorii Petrolului au mers la galerie la sfârşit de meci, unde au sărbătorit victoria la ”masa verde”!

Afla mai multe despre: liga 2petrolulpolitehnica timişoara