VIDEO | Rachetă! Messi, gol spectaculos în PSG - Troyes. Assist "world-class" de la mijlocul terenului

Lionel Messi

Leo Messi (35 de ani) a marcat un gol spectaculos în meciul PSG - Troyes, din etapa a 13-a din Ligue 1.

Desemnat jucătorul lunii în Ligue 1 înaintea partidei, Leo Messi a sărbătorit premiul primit de la ligă franceză cu un gol.

PSG a primit, sâmbătă, vizita celor de la Troyes în etapa a 13-a din Ligue 1. Printre marcatorii din partidă s-a numărat şi Leo Messi, cel care şi-a sărbătorit astfel primeciul de jucătorul lunii, primit din partea oficialilor ligii din Franţa.

În minutul 55, după o pasă scurtă din lateral primită de la Sergio Ramos, Leo Messi a şutat violent de la 25-30 de metri, iar mingea s-a oprit în plasă. A fost al şaptelea gol stagional reuşit de Messi în tricoul lui PSG în acest sezon.

Tot în meciul cu Troyes, Messi şi-a trecut în cont şi un assist, şapte minute mai târziu după ce a marcat. În minutul 62, l-a găsit excelent cu un assist "world-class" pe Neymar, din apropierea mijlocului terenului pe culoar, iar brazilian a înscris.

Afla mai multe despre: leo messimessigolpsgvideoassist